НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Динамо - Металіст 3:0. Нові обличчя - інша гра ###

Динамо - Металіст 3:0. Нові обличчя - інша гра - изображение 1
Динамо - Металіст 3:0. Нові обличчя - інша гра - изображение 2

"Динамо" (Київ) - "Металіст" (Харків) 3:0

Голи: Беланда 52, Буяльський 79, Чумак 90+3

"Динамо": Шовковський - Віда, Сілва, Драговіч, Антунеш - Рибалка - Ярмоленко, Беланда (Чумак 84), Буяльський, Ленс - Мбокані

"Металіст": Погорілий - Бойчук (Барилко 87), Ковтун, Іщенко, Осман - Ковальчук, Ткачук - Авер'-янов (Сизий 58), Прийомов, Чегурко - Бобко

Попередження: Рибалка 46, Мбокані 90, Драговіч 90+2 - Ткачук 43, Прийомов 44, Ковальчук 50, Ковтун 85

Головний арбітр: Віктор Швецов (Одеса)

Років через десять харківські вболівальники, можливо, з гордістю будуть згадувати, як стали свідками раптової зміни поколінь, як здавши екзамен "Динамо" та "Шахтарю" "Металіст" розпочав нову історію, головними дійовими особами якої стали вихованці клубної академії на чолі з тренером Ігорем Рахаєвим, який в свою чергу не побоявся очолити команду у важкий для неї момент. Щоправда, є й інший варіант: наприклад, місцевий журналіст-ентузіаст візьметься за написання книги з красномовною назвою "Як вбивали Металіст" чи "Футбольні ігри талановитого олігарха". Фанати харківської команди, які самовіддано підтримували своїх улюбленців з трибун НСК "Олімпійський", поки схиляються до песимістичного сценарію, про що свідчили постійні критичні заряди на адресу Сергія Курченка.

Системна та цілеспрямована робота власника клубу призвела до того, що тренерському штабу довелось виставляти на гру з лідером першості команду, більш ніж на половину укомплектовану не те що вчорашніми дублерами, а учасниками юнацької ліги. Бойкот через невиплату зарплати практично усього основного складу дозволив дебютувати в Прем&lsquo-єр-лізі одразу чотирьом гравцям. Мінімальну надію на диво зберігала лише присутність в кожній з ланок одного досвідченого виконавця. Так, місце в воротах "Металіста" зайняв Сергій Погорілий, який востаннє грав на серйозному рівні ще в квітні минулого року. Поруч з Миколою Іщенком в центрі захисту діяв Олексій Ковтун, справа грав Богдан Бойчук, а зліва – Олександр Осман, який в цьому сезоні вже встиг взяти участь в трьох матчах Ліги Європи, тобто на фоні деяких партнерів виглядав загартованим бійцем.

В півзахисті "Металіста" системотворчим елементом став Кирило Ковальчук. Як і в "Чорноморці", хавбек виконував чималий обсяг роботи перед власною штрафною зоною, от тільки взаєморозуміння з Юрієм Ткачуком йому явно не вистачало. На флангах атаки Ігор Рахаєв виставив Єгора Чегурка та Максима Авер&lsquo-янова, останньому на момент гри виповнилось 17 років та 221 день. Іван Бобко та Володимир Прийомов теоретично мали б грати форварда та центрального атакуючого півзахисника, але фактично були ще двома опорниками, націленими в першу чергу на руйнування атак суперника.

Суперник натомість мав проблеми зовсім іншого характеру. Виснажлива гра з "Генгамом" навряд чи могла стати виправданням у разі втрати очок, Сергій Ребров має в своєму розпорядженні достатньо кваліфікованих виконавців, які б безболісно для результату витримували графік "два матчі за три дні". Власне лише бажанням дати відпочинок можна пояснити, чому Сергій Станіславович залишив на лаві для запасних безперечно кращого гравця останнього матчу "Динамо" Лукаша Теодорчика. Замість поляка на вістрі діяв Дьємерсі Мбокані, якому з флангів допомагали Ленс та Ярмоленко. Беланда та Буяльський атакували по центру, тоді як Рибалка був таким собі Пірло, направляючи рух команди в потрібне русло. Знову відзначаємо, що не знайшлось місця в основному складі Євгену Хачеріді, таким чином, Сергій Ребров в третьому матчі поспіль виставив захисну ланку, яку формували Віда, Сілва, Драговіч та Антунеш. Олександр Шовковський традиційно захищав ворота.

Коли стали відомі стартові склади команд, першою виникла думка, що "Динамо" зазіхне на рекордну перемогу в особистих протистояннях (нагадаємо, що такою є перемога з рахунком 6:0). Проблема в тому, що саме з таким настроєм кияни і вийшли на перший тайм, вважаючи, що гравці харківської команди повинні ледь не забивати голи у власні роботи. Неквапливе перекатування м'яча в центрі поля ніяк не могло загострити гру біля воріт Погорілого. Лише на десятій хвилинні динамівці спромоглись створити напівмомент, однак голкіпер вчасно вийшов на перехоплення пасу від Ярмоленка на Буяльського. Трохи згодом Андрій сам приклався до м&lsquo-яча з далекої відстані, але й в цій ситуації Погорілий зіграв бездоганно, парирувавши удар у карколомному стрибку.

Першу реальну нагоду відкрити рахунок "Динамо" втратило на 20-й хвилині. Через брак ігрової практики Погорілий помилився на виході, чим дозволив Ленсу замкнути в підкаті подачу від Домагоя Віди, однак в ворота голландець не влучив. Через два оберти секундної стрілки вже Ярмоленко відгукнувся на скидку Мбокані та виконав удар боковими ножицями – куля прилетіла точно туди, де стояв голкіпер.

Однак перераховані епізоди були винятком на фоні місцями відверто піжонських дій підопічних Сергія Реброва. Окремих слів заслуговує й поведінка динамівців, як то штовхання Ленсом Бойчука, чи удар ліктем Прийомова від Драговіча. Арбітр зустрічі Віктор Швецов обмежився виховними розмовами, тоді як на міжнародній арені аналогічні дії будуть мати куди серйозніші наслідки, що й продемонстрував перший матч з "Генгамом". Жовта картка Сергію Рибалці вже після свистка на перерву взагалі не піддається поясненню – з дисципліною тренерському штабові "Динамо" щось потрібно робити.

Між тим, окрім Ярмоленка та Ленса в першому таймі могли ще забити Драговіч та Мбокані. Перший після подачі кутового з вигідної позиції не зумів толком вдарити по м&lsquo-ячу, другий ледь-ледь не встиг, аби замкнути простріл від Буяльскього. Про контргру від "Металіста" говорити не приходиться, завдання харків'ян було одне – не пропустити, і вони дисципліновано намагались його виконати.

Напевне в перерві між тренером та гравцями відбулась серйозна розмова, адже після поновлення гри кияни заграли зовсім по-іншому. Ввімкнувши швидкість, кияни за перших п'ять хвилин створили три нагоди для взяття воріт, остання з яких закінчилась голом. Спочатку Ленсу після скидки Мбокані пробив сходу вище воріт, згодом сам конголезець не реалізував вихід один на один з воротам, вдаривши повз нижній кут, зрештою пробити Погорілого вдалось Беланда, який вчасно відгукнувся на подачу Ленса та в падінні ногою переправив м'яч в ціль.

"Динамо" продовжило атакувати за інерцією і ледь не забило курйозний гол на 57-й хвилині. Це Антунеш вдарив по воротам метрів з 40-ка після невдалого вкидання від Погорілого, однак португалець влучив у сітку з зовнішньої сторони воріт. Лише після цього кияни дозволили гостям перейти центр поля великими силами та виконати кілька подач і прострілів, які, втім, ні до чого не призвели.

Витримавши паузу, господарі зняли питання про переможця після того, як Ярмоленко виконав зразкове закидання в штрафний майданчик на Буяльского. Віталій прийняв м'яч, обіграв Погорілого та пробив в порожні ворота, відзначившись таким чином у другому матчі поспіль. Власне, на цьому можна було ставити крапку, якби ще не залишалось грати добру четверть години. Кінцівка зустрічі відзначилась вилученням Ігоря Рахаєва, який бурхливо відреагував на жорстку гру Драговіча проти Сергія Сизого, заміною Беланди на Чумака та дебютним голом Євгена на останніх секундах – півзахисник, вигравши боротьбу в оборонця, підставив ногу під подачу Ленса. 3:0 – "Динамо" здобуло логічну перемогу за невиразної гри в першому таймі та спалахам активності в другому.